• Činnosť školy

• Exkurzie

Exkurzia do „Oblastného archívu“ v Banskej Bystrici

Dňa 13. 12. 2012 navštívili študenti II.KA triedy SŠ SOŠ automobilovej Oblastný archív v Banskej Bystrici. Cieľom exkurzie bolo priblížiť im podstatu archivovania rôznych dokumentov, registratúrny poriadok, dôležitosť uchovávania dokumentov. Veľmi ich zaujali aj staré mapy, noviny, albumy i listiny s vysokou dokumentárnou hodnotou.

PaedDr. Pálková

Exkurzia na riaditeľstve hasičského a záchranného zboru.

Dňa 13.12.2012 sa študenti druhého ročníka študijného odboru dopravná prevádzka zúčastnili exkurzie na Okresnom riaditeľstve hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici. Po predstavení hasičskej techniky nasledovala prednáška doplnená praktickými ukážkami pri zachraňovaní životov a majetku nielen pri dopravných nehodách. Študenti mali veľké množstvo otázok ohľadom využitia záchrannej techniky v praxi, pri jednoduchých ale aj extrémnych prípadoch záchrany životov a majetku.

Ing. Detvan

Návšteva autosalónov, AUTOSALON, AUTOSERVIS a EXCLUSIVE SALON

Dňa 19. apríla 2012 sme sa zúčastnili na 22. Medzinárodnom salóne automobilov AUTOSALON, 8. výstave AUTOSERVIS a 2. výstave EXCLUSIVE SALON.

Výstavy sa zúčastnili vybraní študenti denného a nadstavbového štúdia z automobilovej školy. V jednotlivých pavilónoch boli vystavené nasledujúce značky:

Audi, Bentley, Cadillac, Corvette, Dacia,  Ferrari, Fiat, Honda, Hyundai, Chevrolet, Iveco, Jaguar, Jeep, Kaipan, Kia, Lamborghini, Lancia, Land Rover, Lotus, Maserati, Mazda, Mercedes, Nissan, Opel, Peugeot, Piaggio, Porsche, Range Rover, Renault, Rolls Royce, Seat, Smart, Isuzu, Subaru, Suzuki, Škoda, Tiger sportcars, Toyota, Volvo, VW, Wiesmann.

Po druhýkrát bratislavský Autosalón obohatila aj netradičná prehliadka Exclusive Salon. V uličkách parkovali športiaky, ale aj majestátne vozy značiek: Porsche, Bentley, Lamborghini, Rolls Royce, Ferrari, Maserati a Nissan.  V Exclusive Salone nechýbali aj netradičné dopravné postriedky – vrtuľník či luxusné obytné auto.

Autosalón bol iste veľkým zážitkom pre našich žiakov, kde aj vďaka finančnému príspevku pána riaditeľa sme mohli byť na takejto vydarenej exkurzii.

Spracovala Ing. Sláviková

EXKURZIA „KIA ŽILINA“

Dňa 27. marca 2012 sa žiaci a študenti SOŠ automobilovej automobilových profesií zúčastnili prehliadky výrobných hál kórejského výrobcu automobilov na Slovensku „KIA“ so sídlom pri Žiline.

V školiacom stredisku nás privítal zástupca pre styk s verejnosťou (public relations). V auditóriu predstavil krátkym komentárom spoločnosť KIA, v prezentačnom videu boli ukázané a predstavené úspechy výroby áut na Slovensku.

Potom sa celá skupina presunula priamo do výrobných hál. Exkurzia začínala v lisovni plechov. Nasledovala prehliadka presunu plechov do skladu, montáž jednotlivých podskupín a skupín a končilo to tzv. sobášom – t.z. miestom montáže, kde sa spája podvozok s karosériou a postupne kompletizácia všetkých potrebných častí až po doplnenie všetkých zmesí a automobil opustí výrobnú linku po svojich.

Študenti mali možnosť prvýkrát vidieť na vlastné oči, čo všetko obnáša výroba automobilov v prudko rozvíjajúcom sa priemysle a v silnej konkurencii.

Ing. Dušan Detvan

Prezentácia činnosti záchranných zložiek

Dňa 10. februára 2012 sa konal "Deň otvorených dverí" v koordinačnom stredisku Intergrovaného záchranného systému v Banskej Bystrici.

Program bol rozdelený do dvoch častí:

1. časť:

V kongresovej sále Obvodného úradu Banská Bystrica sa konala prezentácia činnosti záchranných zložiek (zdravotná služba, hasičský zbor, polícia).

2. časť:

Pred budovovou Obvodného úradu predviedli praktickú ukážku činnosti záchranných zložiek. video

Na akcii sa zúčastnili študenti I.KA a I.LA triedy.

Ing. M. Majerová

Autosaló Nitra 2011

Dňa 3.10.2011 sa žiaci automobilovej školy zúčastnili 18. medzinárodnej výstavy osobných, nákladných, úžitkových vozidiel, príslušenstva a diagnostiky.

Exkurzie sa zúčastnili všetci žiaci prvých ročníkov, ktorí mali hradenú dopravu z prostriedkov riaditeľa školy a ďalej vybraní žiaci z II. a III. ročníkov a nadstavbového štúdia.

Autosalón Nitra okrem klasických vystavovateľov automobilov predstavil aj špeciálnu časť ročníka pod názvom Luxury Emotion, priniesla modely Ferary, BMW X6, kabriolet BMW 640i. automobily Ford Mustang, historické a elektrické vozidlá a v neposlednej rade aj autoservisnú techniku.

Pedagogický dozor  na autosalóne:

Ing. Rendlová, Ing. Kováčik, Ing. Šulaj, Ing. Majerová, Ing. Sláviková

Vybavila Ing. Sláviková a Ing. Majerová