• Autoškola

• O našej autoškole

•  O Autoškole na Spojenej škole

Spojená škola v Banskej Bystrici, ktorej súčasťou je Pilotné centrum pre prípravu špičkových odborníkov v oblasti automobilového priemyslu podporované Združením automobilového priemyslu SR zriadila v roku 2005 autoškolu.

Autoškola sa zaoberá výcvikom vodičov na získanie vodičského oprávnenia skupiny B (osobné autá do celkovej hmotnosti 3,5 t). Zároveň úspešný absolvent autoškoly získa vodičské oprávnenie na skupinu AM (malý motocykel) a B1 (štvorkolka).

Technická základňa autoškoly je na požadovanej úrovni. Praktické jazdy sa uskutočňujú na automobile Škoda Fabia a priestory auto-cvičiska sú v areáli školy na Zvolenskej ceste 18.

Kurzy pod vedením skúsených inštruktorov sú podľa požiadaviek organizované priemerne v 3 mesačných intervaloch.

Požiadavky na uchádzača kurzu sú: vek 17 rokov, dobrý zdravotný stav a bezúhonnosť.

Autoškola disponuje dvomi autami: Škoda Fábia, Dacia Sandero

Vodičské oprávnenie skupiny C1

Motorové vozidlá okrem vozidiel skupiny D, D1 a T, ktorých celková hmotnosť presahuje 3500 kg, ale nepresahuje 7500 kg, k motorovému vozidlu tejto podskupiny smie byť pripojené vozidlo s celkovou hmotnosťou nepresahujúcou 750 kg.

Podmienky

-vek 18 rokov, zdravotná spôsobilosť, odborná spôsobilosť, trvalý pobyt na území SR, žiadateľ je držiteľom skupiny B.

Teória

12 hodín pravidlá cestnej premávky