• Pilotné centrum

• Pilotné centrum.

Združenie automobilového priemyslu SR divízia Cech predajcov a servisov motorových vozidielzriadilo v Banskobystrickom kraji na SŠ – SOŠ automobilová, Školská 7, Banská Bystrica Pilotné centrum.

Hlavnou myšlienkou Pilotného centraje integrované celoplošné vzdelávanie a príprava absolventov pre aktuálne potreby automobilového trhu.

Pilotné centrá majú slúžiť stredným školám technického zamerania ako miesta pre konanie záverečných skúšok, ako zdroj informácií a ako miesta na celoživotné vzdelávanie pedagógov odborných predmetov a majstrov odborného výcviku.

Pilotné centrum SŠ – SOŠ automobilová pripravuje žiakov v trojročnom učebnom odbore 24 87 2 autoopravár so zameraním:

01 mechanik

02 elektrikár

03 karosár

04 lakovník

a v učebnom odbore 24 33 2 obrábač kovov so zameraním:

01 univerzálne obrábanie.

Úspešný vzdelávací proces v tomto Pilotnom centre zabezpečujú učitelia odborných predmetov a majstri odborného výcviku zaškolení v lektorskom centre ZAP na nový obsah učebných predmetov a na nové učebné texty.

Cech predajcov a servisov motorových vozidiel kladie dôraz aj na praktickú prípravu budúcich automobilových odborníkov, a preto vybavenie dielní a odborných učební najmodernejšou technikou sa stáva jednou z nosných priorít zriadeného Pilotného centra na našej škole.