• Súťaž pre našich žiakov

• V rámci dotacie Ministerstva spravodlivosti slovenskej republiky naša škola vyhlasuje fotografickú súťaž pre žiakov našej školy o najzaujímavejšiu fotografiu s myšlienkou, ktorá najlepšie vystihuje podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a iným prejavom intolerancie.

• Dotácia MINV

• Naša škola sa zapojila do dotácie na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie, ktorú vydalo Ministerstvo spravodlivosti v ktorej uspela. Na základe tohto úspechu sa na škole konajú besedy/workshopy/ diskusné kluby na tieto témy v jednotlivých ročníkoch.

• Staviame my máje…..

• S príchodom mája, mesiaca lásky, prichádza k nám aj dávny zvyk stavania májov, ktoré sú
              symbolom jari a obnovujúcej sa prírody. Túto tradíciu sme si pripomenuli aj na našej škole a to
              postavením mája a krátkym kultúrnym programom.

• Mnoho profesií, jedno poslanie

• V priebehu mesiaca apríl veliaci poddôstojník pán Ján Čmelík uskutočnil pre žiakov v končiacich ročníkoch prednášky zamerané na  zvýšenie povedomia o povolaní vojaka.  Profesionálnym vojakom Ozbrojených síl Slovenskej republiky sa môže stať každý občan, ktorý spĺňa zákonom stanovené podmienky na prijatie a úspešne absolvuje prijímacie konanie. Svoje povolanie označil za náročné a zodpovedné. Je dôkazom morálnej sily jednotlivca, je poslaním a záväzkom voči Slovensku. Za samozrejmosť považuje dodržiavanie základných mravných požiadaviek uvedených v Etickom kódexe profesionálneho vojaka, ako čestnosť, statočnosť, disciplinovanosť či tímová spolupráca. Určite to nemá vždy jednoduché, ale aj touto cestou sa môžu v budúcnosti niektorí z našich žiakov rozhodnúť ísť.

• Súťaž, ktorá nás naučila spolupracovať

• Dňa 27. 4. sme v oblastnom kole medzinárodnej súťaže „YOUNG CAR MECHANIC“ dosiahli pozitívne výsledky. Cieľom súťaže je rozvoj remesla autoopravár. Naši žiaci nepohoreli ani v silnej konkurencii medzinárodnej súťaže, v ktorej sa žiak Adam Prievalský umiestnil na 5. mieste, a tak potvrdil skvelú úroveň našej školy. K dobrému umiestneniu blahoželáme aj žiakom Matúšovi Karolovi, Lukášovi Hlaváčikovi a Denisovi Slanému, ktorí preukázali vysokú schopnosť spolupráce.

Ing. Štefan Šerfőző