• Prijímacie skúšky na šk. rok 2021/2022

• Oznam o priebehu prijímacích skúšok

3.5. 2021 a 10. 5. 2021

Prijímacie konanie sa uskutočňuje v zmysle zákona NR SR č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní ( školský zákon ) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov v súlade s Rozhodnutím ministra školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky o termínoch, organizácii a hodnotení prijímania na vzdelávanie v stredných školách v čase mimoriadnej situácie a Rozhodnutím ministra z 26. januára 2021.

Prijímacie skúšky sa uskutočnia prezenčnou formou v termínoch:

• 3. 5. 2021  –  1. termín prijímacích skúšok
              • 10. 5. 2021 – 2. termín prijímacích skúšok

Organizácia prijímacej skúšky:

7:00 – 7:45 – prezentácia uchádzačov o štúdium vo vstupnom vestibule

8:00 – 9:00 – metodické pokyny a test z MAT

9:00 -  9:15 - prestávka

9:15 – 10:00 – metodické pokyny a test zo SJL

10:00 – ukončenie prijímacích skúšok

Podmienky vstupu do budovy školy počas konania prijímacích skúšok:

1. Do budovy školy môžu vstupovať iba uchádzači o štúdium, okrem nevyhnutného sprievodu zdravotne ťažko postihnutých osôb. Rodičia ostatných uchádzačov do budovy školy nevstupujú.

2. Pri vstupe do budovy školy, sa uchádzač nepreukazuje testom na COVID-19.

3. Zoznam žiakov je na výveske na vstupných dverách Spojenej školy a tiež na dverách danej triedy. Žiaci sedia po jednom v lavici.

4. V priestoroch školy musia mať všetky osoby po celú dobu prekryté horné dýchacie cesty.

5. V čase konania skúšok z hygienických dôvodov odporúčame minimalizovať konzumáciu stravy a nápojov, tiež minimalizovať osobný kontakt.

6. Každý žiak použije počas skúšok vlastné písacie potreby, rysovacie potreby a matematické tabuľky. Kalkulačky a mobily je zakázané používať.

7. Ak sa uchádzač nemôže zúčastniť na prijímacej skúške

• z dôvodu izolácie v domácom prostredí alebo v karanténe, zákonný zástupca čestným prehlásením oznámi  túto skutočnosť riaditeľovi Spojenej školy najneskoršie v deň konania prijímacej skúšky, v ktorom uvedie aj termín ukončenia izolácie v domácom prostredí alebo karantény. Riaditeľ určí náhradný termín prijímacieho konania v čo najskoršom možnom termíne. Po ukončení izolácie v domácom prostredí alebo karantény, zákonný zástupca uchádzača odovzdá riaditeľovi Spojenej školy v deň konania prijímacej skúšky v náhradnom termíne potvrdenie o karanténe od príslušného všeobecného lekára pre deti a dorast.
              • zo zdravotných dôvodov iných ako je izolácia v domácom prostredí alebo karanténa, zákonný zástupca oznámi túto skutočnosť riaditeľovi Spojenej školy a ospravedlní žiaka najneskôr v deň konania prijímacej skúšky potvrdením od príslušného všeobecného lekára pre deti a dorast. Riaditeľ určí náhradný termín prijímacieho konania v čo najskoršom možnom termíne.

8. Výsledky prijímacieho konania budú zverejnené pod kódom žiaka, zaslaným v pozvánke, tu na tejto stránke, v pondelok 10.5.2021 (teda až po 2.termíne) v popoludňajších hodinách, spolu s ďalším postupom.

Ing. Ján Žuffa

• OZNAM!!!

• Organizácia výchovno-vzdelávacieho procesu od 3.5.2021

Vážení rodičia, milí žiaci,

školy sa riadia podľa pravidiel COVID AUTOMATU vydaného Ministerstvom zdravotníctva SR s ohľadom na epidemickú situáciu COVID-19 na území SR.

Keďže sa okres Banská Bystrica v týždni od 3.5.2021 bude stále nachádzať v červenej farbe - II.stupeň varovania, prezenčná forma vyučovania sa aj naďalej týka len žiakov končiaceho ročníka (IV.EP, III.AB, III.BA, II.KA).

Žiaci nižších ročníkov pokračujú v dištančnej forme vzdelávania.

V akej farbe bude okres Banská Bystrica v týždni od 10.5.2021 a ako bude pokračovať výchovno-vzdelávací proces zverejníme hneď, ako bude aktualizovaný na stránke MŠVVaŠ SR.

Riaditeľ Spojenej školy od 19.04.2021 obnovuje prezenčné vyučovanie v končiacich ročníkoch v triedach IV.CA, II.KA, III.AA, III.BA podľa platného rozvrhu. Platnosť COVID rozvrhu skončila dňa 16.04.2021.

Nižšie ročníky sa budú vzdelávať dištančne podľa platného rozvrhu od 19.04.2021.