• Jedinečný online zážitok pre študentov stredných škôl

• V spolupráci s odborníkmi z praxe priniesli študentom 3.CA, 1.KA a 2.KA triedy informácie o kľúčových trendoch a zaujímavých firmách vo vybraných odboroch priamo online  do triedy, aby mohli robiť sebavedomejšie kariérne rozhodnutia. S pomedzi odborných relácií a tém sme si vybrali práve prednášku:

TRENDY V STROJÁRSTVE

dňa: 21. NOVEMBER 2023

od 8:00 – 9:40

• Netradičná hodina slovenčiny

• Návšteva priestorov Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici bola jednou z príležitostí na absolvovanie netradičnej hodiny slovenčiny. Žiaci tried I.CA a I.KA si vypočuli informácie o fungovaní knižnice, obzreli si priestory a  oboznámili sa s možnosťami rôznych služieb, ktoré knižnica poskytuje svojim čitateľom.

Viacerí študenti skonštatovali, že v krásnych historických priestoroch knižnice neboli posledný raz.

Mgr. Kasalová

• Burzy informácií

• V mesiacoch október a november sme sa priebežne ako Spojená škola zúčastňovali ponúkaných  podujatí zameraných na prezentáciu stredných škôl, ktoré sa konali v Banskej Bystrici, Brezne, Závadke nad Hronom a Detve. Naša škola sa ich zúčastnila s cieľom poskytnúť žiakom a ich rodičom možnosť zorientovať sa v širokom spektre informácií  ponúkaných študijných a učebných odboroch, priblížiť im profil absolventa a poskytnúť im informácie o uplatnení sa na trhu práce. Žiaci základných škôl sa stretli aj s našimi  talentovanými študentami, ktorí im sprostredkovali informácie o jednotlivých odboroch zážitkovou formou. Potešil nás ich záujem a otázky, ktoré sme dostávali, a dúfame, že sme im pomohli pri správnom rozhodovaní a výbere budúceho povolania.

Tešíme sa na Vás na našom Dni otvorených dverí 23. 11. 2023.

Zapísala: Ing. Renáta Bírešová, ZRŠ

• Banskobystrická regionálna správa ciest v našej škole

• Žiaci končiacich ročníkov, ako aj nadstavbového štúdia mali po prvýkrát možnosť zoznámiť sa osobne s predstaviteľmi tejto spoločnosti, ktorá je okrem správy a údržby ciest II. a III. triedy zameraná aj na podnikateľskú činnosť na cestných komunikáciách. Ráno by ste darmo hľadali na parkovisku autá. Tie totiž nahradil jeden traktorbager a sypač. Po krátkej prezentácii spoločnosti s priestorom na otázky sme sa so žiakmi presunuli na parkovisko k vozidlám, kde si ich mohli nielen obhliadnuť, ale priamo pod odborným dozorom aj vyskúšať. Veľmi príjemné stretnutie s množstvom zodpovedaných technických otázok našich žiakov zaujalo a za odmenu dostali od spoločnosti malé prezenty.

A možno o rok niektorí z nich využijú svoje vedomosti a posilnia kolektív tejto stabilnej spoločnosti.

Zapísala: Ing. Renáta Bírešová, ZRŠ

• Tri životy – film o globálnom rozvojovom vzdelávaní

• O tom, že škola nie je len inštitúciou zameranou na vzdelávanie, ale aj na výchovu, sme sa mohli presvedčiť pri realizácií projektu TRI ŽIVOTY. Žiaci prvých, druhých a tretích ročníkov najskôr sledovali film o troch rôznych deťoch z troch rôznych kontinentov s tromi rôznymi životnými osudmi a neskôr diskutovali, vypĺňali pracovné listy a vytvárali myšlienkové mapy o vďačnosti a dobrovoľníctve.

Film žiakom zapôsobil na city a prinútil ich zamyslieť sa nad svojimi hodnotami a životnými postojmi.

Mgr. Kasalová