• Ponúkame pomoc všetkým!

• Milí čitatelia,

mojím príspevkom by som chcela dať do pozornosti školský projekt rovesníckej mediácie a predstaviť našich mediátorov. Projekt je založený na pomoci rovesníkov (žiakov – mediátorov) svojim spolužiakom a pedagógom, je nástrojom na prevenciu šikanovania a zameriava sa na riešenie konfliktov. Našou úlohou je vybudovať si vzájomnú dôveru v rovine spolužiakov, pedagógov a rodičov. Na našej škole sme vytvorili nástenku, ktorej obsah približuje ciele projektu. Naším zámerom je vytvorenie kvalitnejšieho školského prostredia a školy, kam budú žiaci chodiť radi.

Nikola Beláková, rovesnícka mediátorka IV.FP

• Trestnoprávna zodpovednosť mladých

• Dňa 19.11.2021 v spolupráci s KR PZ SR v Banskej Bystrici mjr. Mgr. Petrovičovou, začala na našej škole prebiehať preventívna aktivita ,,Trestnoprávna zodpovednosť mladých,“ ktorá sa zamerala na trestnoprávnu zodpovednosť mladistvých, trestnú činnosť mladistvých a maloletých páchateľov páchanú v objektoch škôl, postihovanie mladistvých a maloletých páchateľov v trestnom a občianskoprávnom konaní, riešenie priestupkov mladistvých,delikvenciu mládeže a faktory ovplyvňujúce jej vznik. Zámerom preventívnej akcie je, aby sa žiaci oboznámili aj s riešením nežiaducich protispoločenských javov. Veríme, že nielen trieda I.CA, ktorá akciu absolvovala, ale aj ostatné triedy, ktorých aktivita ešte len čaká, sa niečo nové naučia a budú vždy konať zodpovedne, aby neprekračovali zákon a žili ako slušní občania SR.

Mgr. Matušovová

výchovná poradkyňa

• Vysvedčenie pre mediátorov

• Naša škola patrí k málu škôl na Slovensku, kde deti a pedagógovia nájdu ,,Rovesnícky chmediátorov.“ Žiaci prešli školením, kde sa učili navzájom dôverovať si, riešiť a predchádzaťkonfliktom a spoznávať sa ako nová skupina. Takto si dnes mohlo aspoň pár zdravýchjednotlivcov prevziať svoje osvedčenie a odznaky osobne od pani PhDr. Morongovej – lektorky projektu.

Sandra Straková,

rovesnícka mediátorka IV.EP