• Krabice plné lásky a darčekov

• Vianoce sú najkrajšie sviatky v roku. Tešíme sa ne ne hádam všetci. Na slávnostne prestretý stôl, na rodinu, darčeky... Žijú však medzi nami aj takí, ku ktorým Ježiško nezavíta a ktorých súčasná epidemiologická situácia izolovala od vonkajšieho sveta. A práve preto vznikla krabičková výzva, na ktorú reagovala aj naša škola. Iniciatívy sa chopila výchovná poradkyňa pani Matušovová.

Samozrejme, bez srdečných darcov by to nešlo. A nimi sa stali žiaci našej školy, ktorí svojimi  darčekmi zaplnili 28 krabíc. Dúfame, že ich obsah poteší starenky a starčekov v Domove seniorov na Krivánskej ulici v Banskej Bystrici a v Občianskom centre Oko vo Zvolene, vyčarí im úsmev  na tvári a spríjemní vianočné sviatky.

Kováčová, Matušovová, Kasalová

• READYCON

–  je najväčšia konferencia o budúcnosti trhu práce,

ktorej sa zúčastnili naši maturanti 27.10.2021 spolu s workshopom v dvoch vybraných oblastiach:

-       informačné technológie – II.KA

-       obchod                              - IV.EP

Cieľom konferencie READYCON bolo poskytnúť študentom prehľad o aktuálnych trendoch a možných scenároch budúcnosti, aby vedeli podnikať kroky, ktoré im pomôžu nájsť uplatnenie v rýchlo sa meniacom pracovnom prostredí.

Organizátor konferencie: SAIDE - Slovenská asociácia pre rozvoj inovácií vo vzdelávaní.

zodpovední: Ing. Ľ: Grossmanová,  Mgr. M. Benedek

• Budúcnosť ekologickej dopravy na Slovensku

• Aj tento rok sa naši žiaci zúčastnili výzvy Maják pre dopravu s témou „Budúcnosť ekologickej dopravyna Slovensku“. Za našu školu sa na vyhotovení súťažných podkladov podieľali žiaci 1.KA a 2.KA triedy– Matúš Moravčík, Samuel Petro, Kryštof Richtr, Rastislav Škropek, Matúš Mačičko.Do súťaže prišli s nápadom propagácie Zdieľanej dopravy. Vyhotovili krátke video a taktiež plagát,ktoré prezentovali aj v bratislavskom hoteli Tatran na celoslovenskom kole, kde získali pekné4.miesto. Dohodli sme sa, že sa podelíme s propagačným materiálom, ktorý vytvorili a preto ostávauž len dodať ich heslo „Zmeňme to už dnes – My sme už začali“.Vystúpenie na súťaži sme spojili aj s prehliadkou pamätihodností hlavného mesta.

• Ako sme sa pasovali so slovenčinou

•     Žiaci študijných odborov na SOŠ automobilovej  v súťaži - Šikovný slovenčinár -  riešili úlohy na čítanie s porozumením, preverili si svoje pravopisné zručnosti a vedomosti z teórie literatúry.

Najúspešnejší boli

Jaro Kalamár / IV.CA/

Marko Kmeť / II.CA /

Emanuel Váradi / II.KA /

• Olympiáda z anglického jazyka

• Už sme si zvykli, že nám covid zasahuje do našich životov – osobných, pracovných i školských. Napriek tomu, že niektoré triedy boli minulý týždeň v karanténe, súťaž Olympiáda v anglickom jazyku prebehla podľa plánu. Situácia s covidom sa však podpísala pod nízku účasť súťažiacich. V jednej kategórii sme dokonca mali len jedného súťažiaceho a teda rovno víťaza. J

Výsledky v jednotlivých kategóriách:

2A:

1.      miesto: Simona Molčanová, II.EP a Viktória Šovčíková, I.GP

2B:

1.      miesto: Patrik Sučan, IV.EP

2D:

1.      miesto: Marek Volf, II.CA

Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť a víťazom gratulujeme.