• AUTOOPRAVÁR JUNIOR 2023/2024

• Dňa 14.3.2024 sme sa zúčastnili oblastného kola súťaže AUTOOPRAVÁR JUNIOR 2023/2024. Súťaž prebiehala v  JL spol. s.r.o, Dvojkrížna 5, Bratislava. Súťaže sa zúčastnili študenti ktorí postúpili zo školských kôl na Slovensku.

Súťaž bola rozdelená do troch častí: testová časť, poznávacia časť a praktická časť. Žiaci sa museli popasovať s náročnými úlohami a preukázať aj svoje zručnosti pri zváraní, rezaní, bodovaní, brúsení, vyťahovaní plechu na pripravenej karosérii auta.

Po náročnom dni boli vyhlásené výsledky súťaže.  Výsledky vyhlásil p. Július Hron, predseda CPA SR

a súťažiacim odovzdal diplomy.

Náš žiak Ondrej Maľa sa umiestnil na treťom mieste a postúpil do slovenského kola, ktoré sa bude

konať dňa 11. apríla 2024 v Bratislave.

Študentovi prajeme veľa šťastia v celoslovenskej súťaži.

Rozhovor predsedu CPA SR Júliusa Hrona o tohtoročnej súťaži, ktoré bolo uvedené v TA3 dňa 14.3.2024, si môžete pozrieť tu: https://www.facebook.com/100069403766021/videos/418367954178572

Spracovala Ing. Sláviková

• Žiaci odboru Puškár na IWA OutdoorClassics 2024 v Norimbergu

• Každoročne sa žiaci našej  školy  v odbore  Puškár  zúčastňujú  prestížnej výstavy IWA Outdoor Classics v Norimbergu - Nemecko. Táto výstava je považovaná za jedno z najdôležitejších podujatí v oblasti športových a loveckých zbraní, streliva a outdoorového vybavenia.  Naši žiaci z tried 1.BA, 2.BA a 3.BA mali opäť jedinečnú možnosť  vidieť  to najlepšie, čo sa inovovalo a podarilo v oblasti  výroby zbraní pre šport, lov a doplnkov pre ne.  IWA Outdoor Classics  je výstava, ktorá sa koná už od roku 1974 a získala medzinárodné uznanie svojím rýchlym rastom a rozsiahlym sortimentom. Zahŕňa nielen tradičné remeselné spracovanie, ale aj inovatívne nápady na outdoorové vybavenie, funkčné oblečenie, poľovnícke a strelecké športy. Na výstave sa prezentujú aj spoločnosti  z okolia Banskej Bystrice, v ktorých naši žiaci vykonávajú prax počas štúdia na škole. Spoločnosť CATUS  nám v tomto roku sponzorsky darovala  lístky pre všetkých účastníkov z našej školy na toto podujatie.

Výlet bol sprevádzaný pedagógmi, ktorí venovali svoj čas a znalosti, aby študentom pomohli čo najviac využiť túto príležitosť získať znalosti a rozhľad v oblasti, ktorú si vybrali pre svoje štúdium.

Okrem návštevy samotnej výstavy bol čas exkurzie  spestrený prehliadkou  Prahy, hlavného mesta ČR  a historického centra Norimbergu. Myslíme si, že exkurzia naplnila očakávania žiakov a dala im impulz a motiváciu pre ďalšie štúdium v tomto jedinečnom odbore – Puškár.

Ing. Hrnčiar,  Ing. Šerfözö