• Týždeň Boja proti HIV a AIDS

• Kým to o nich nevieme, správame sa k nim normálne. Keď však vyjdú s pravdou von, naše správanie sa k nim zrazu zmení. HIV a AIDS ochorenie je v našej spoločnosti stigmatizované, vnímané ako ochorenie homosexuálov alebo promiskuitných ľudí, tých, ktorí si zaň môžu sami. Nie je to však pravda. HIV a AIDS sa týka naozaj každého. Počet ľudí žijúcich s HIV/AIDS narastá napriek tomu, že možnosti prevencie existujú. A práve prevencia bola základnou témou, na ktorú sme sa v rámci týždňa Boja proti HIV a AIDS zamerali.

Keďže 1. december je vyhlásený za Deň boja proti HIV a AIDS, pani učiteľka Mgr. Michaela Zongorová spolu so žiačkami Sašou Šomskou a Sofiou Hazákovou z II. EP triedy uskutočnili prednášky na túto tému. Prednášok sa postupne zúčastnili triedy I.BA, I.CA,I.EP bioch-farm., I.FP, I.KA, II.AA, II.BA, II.CA, II.EP bioch-farm., II.FP, III.AA, III.EP bioch-farm. a III.FP. V rámci prednášok sa žiaci dozvedeli, prečo je vírus HIV nebezpečný a prečo ešte neexistuje liečba pre všetkých ľudí, akým spôsobom sa môžu nakaziť a akému spôsobu života sa vyvarovať. Tiež sa dozvedeli informácie o testoch na HIV a o tom, kde sa v prípade potreby môžu otestovať.

Veríme, že aj tieto prednášky prispejú ku zvýšenému zdravotnému povedomiu a uvedomelému spôsobu života našich študentov.

Mgr. Michaela Zongorová

• Školské kolo olympiády v anglickom jazyku

•

V týždni 21. 11 – 25.11. sa uskutočnilo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Študenti súťažili v troch kategóriách a zmerali si sily so svojimi spolužiakmi, ktorí majú angličtinu „v malíčku“. V dvoch kategóriách študenti postupujú do okresného kola, ktoré sa uskutoční v januári 2023. Budeme držať palce!

Výsledky v jednotlivých kategóriách:

Kategória 2A

1. miesto: Daučíková Viktória Ellie, I.EP

2. miesto: Košútová Natália, I.EP

3. miesto: Bobošík Adam, II. EP

Kategória 2B

1. miesto: Števťaťová Ema, III.EP

2. miesto: Molčanová Simona, III.EP

Kategória 2D

1. miesto: Volf Marek, III.CA2. miesto: Krajčiová Andrea, I.FP

3. miesto: Šiska Sebastián, I.CA

Ing. Henrieta Fedorová

Predseda PK cudzích jazykov

• Šikovný slovenčinár

• Študenti študijných odborov SOŠ automobilovej si v priebehu mesiaca november zmerali vedomosti v súťaži Šikovný slovenčinár. Úspešne si poradili s úlohami zameranými na čítanie s porozumením, overili si svoje pravopisné zručnosti a literárne vedomosti.

Na popredných priečkach sa umiestnili:

Marko Kmeť (III. CA)

Matúš Šubert (I. CA)

Richard Hudec (I. CA)

Víťazom blahoželáme!

Kováčová, Kasalová

• e-test

• Národný inštitút vzdelávania a mládeže (NIVAM) nám v školskom roku 2022/2023 opätovne ponúkol možnosť realizovať školské testovania v systéme e-Test.

Naša škola sa tiež zapojila do elektronických testovaní JESEŇ 2022

v termíne od 02. 11. do 11. 11. 2022

· študenti II. EP, II. FP a II. CA sa otestovali testom z čitateľskej gramotnosti, ktorý trval 45 min.,

· študenti III. EP, III. FP a III. CA sa otestovali testom z matematickej gramotnosti, ktorý trval 40 min.

Žiaci dostali predbežné hodnotenie hneď po absolvovaní testov.

Po ukončení testovacieho obdobia bude na portáli systému e-Test (NOVINKY) prístup k reportom s výsledkami: úspešnosť a dosiahnutý percentil žiakov, úspešnosť školy a celkovú úspešnosť testu.

Mgr. Ľudmila Pantlíková