• Odborná prednáška pod záštitou Zväzu vedecko-technických spoločností na Slovensku

• Dňa 11.12.2023 sme mali výnimočnú príležitosť zúčastniť sa na našej škole prednášky so  zaujímavou a aktuálnou témou: „Ako automobily prispievajú k zmene klímy na planéte Zem“.

Druháci a štvrtáci autoopravárskych odborov tak mali možnosť získať konkrétne informácie o najpredávanejších osobných automobiloch na Slovensku a množstve emisií, ktoré tieto vozidlá generujú.

Celkový dojem z prednášky nás povzbudil k zodpovednejšiemu prístupu k udržateľnej doprave. Uvedomili sme si význam emisií CO2 a ich vplyvu na klimatické zmeny. Aj malé kroky, ako optimalizácia jazdných návykov, výber ekologickejších vozidiel a starostlivý prístup k udržateľnosti, môžu mať pozitívny vplyv na budúcnosť našej planéty.

Zapísal: Ing. Štefan Šerfőző

• Zober kamaráta, kamarátku a zastav sa v Európe SC

• Ak ťa zaujímajú autá, máš jedinečnú možnosť vidieť vybrané modely naživo. V rámci dobrej spolupráce spoločnosť EUROMOTOR umožnila našej škole odprezentovanie SOŠ automobilovej. Nájdeš nás na spodnom poschodí v bývalom priestore Takko Fashion.

Tešíme sa na Teba.

• Šikovný slovenčinár

• Študenti študijných odborov SOŠ automobilovej si v priebehu mesiaca november zmerali vedomosti v súťaži Šikovný slovenčinár. Úspešne si poradili s úlohami zameranými na čítanie s porozumením, overili si svoje pravopisné zručnosti a literárne vedomosti.

Na popredných priečkach sa umiestnili:

Marko Kmeť (IV. CA)

Šimon Mikuška (II. KA)

Oliver Chmelík (II. CA)

Víťazom blahoželáme!

Kováčová, Kasalová

• Pretekali sme na zaujímavej súťaži LASER RUN

• Dňa 7.12.2023 sa naši žiaci zúčastnili zaujímavej športovej štafetovej súťaže – Laserrun. Súťažili štvorčlenné družstvá zložené z 2 chlapcov a z 2 dievčat, v hale Strednej Športovej školy. Pretekalo 23 družstiev zo stredných škôl BB, Zvolena a Lučenca.

Každý člen družstva mal za úlohu v čo najkratšom čase odbehnúť 100 m, zostreliť 5 terčov laserovou pištolou zo stoja, druhý krát to zopakovať a odovzdať štafetu ďalšiemu členovi družstva. Pretekalo sa dvojkolovo, družstvu sa  započítaval lepší čas, s ktorým sa postupovalo do osemfinále, štvrťfinále a finále. Naše družstvo tvoril ostrielaný štvorlístok – Biba Bátoryová (IV.EP), Saška Kolářová (IV.FP), Martin Knapík(II. CA) a Oliver Harna (II.CA). Našemu družstvu sa podarilo postúpiť do osemfinále, každým kolom sme si zlepšovali čas, ale štvrť finále bolo nad naše sily a v konečnom poradí sme sa umiestnili v druhej polovici tabuľky.

Našim študentom sa súťaž veľmi páčila, vieme, čo treba zlepšiť. Žiaci zistili, že nie je ľahké naplno bežať a hneď strielať, dôležité je zvoliť si aj správnu taktiku.

Všetkým žiakom ďakujem za reprezentáciu našej školy a už teraz sa tešíme na ďalší už 5. ročník.

Mgr. A. Kmeťová

• Aj tento rok k nám zavítal Mikuláš

• Sviatok svätého Mikuláša je milým zvykom a tradíciou všade na svete a ani tento rok neobišiel našu školu. Zavítal k nám spolu s anjelikmi a čertami a spoločne zisťovali, či sme boli poslušní po celý rok. Mikuláš nás obdaroval sladkým darčekom a poprial nám krásne nastávajúce vianočné sviatky.

Mgr. Miškufová Andrea