• Náš prvý lyžiarsky kurz - upevňovali sme družbu

• V dňoch 29.1. - 2.2.2024 zorganizovala naša škola prvý lyžiarsky kurz pre prvé ročníky. Zúčastnili sa ho triedy I. GP - naši farmaceuti, I. BA - naši autičkári a puškári a I. BE - žiaci zo SOŠ elektrotechnickej.Počasie nám prialo, snehové podmienky boli v stredisku SKI Tále výborné a nálada na svahu ešte lepšia.Prvý krát po dlhšej dobe boli s nami na kurze aj chlapci zo SOŠ elektrotechnickej a na vzťahoch to neubralo, práve naopak, žiaci medzi sebou upevňovali zdravú školskú družbu. Tí slabší lyžiari postupne prechádzali do lepších skupín, zdolávali nezdolateľné, pri zbieraní výstroje po pádoch si navzájom pomáhali. Všetci žiaci sa postupne zdokonaľovali, zlepšovali svoje lyžiarske zručnosti a tí úplní začiatočníci sa naučili lyžovať.Celý kurz hodnotíme na výbornú a tešíme sa na ďalší lyžiarsky kurz.

Mgr. A. Kmeťová

• Maturanti zavítali na Strojnícku fakultu UNIZA

• V utorok 6. februára sa naši maturanti autotronici aj s triednou pani učiteľkou prišli pozrieť na Žilinskú univerzitu na Katedru priemyselného inžinierstva, ktorá ich pozvala do svojich laboratórií. V rámci návštevy im vysokoškolskí pedagógovia ukázali virtuálnu realitu, rozšírenú realitu, simulátory, skenovanie, 3D tlač, roboty a najnovšiu techniku. A to všetko si mohli aj vyskúšať a okrem toho si na pár chvíľ predstaviť, aký je život vysokoškoláka. V poobedňajších hodinách si užili aj pobyt v meste Žilina.

• Majstrovstvá EURÓPY v Atletike U18 2024

• Po dvoch rokoch od podujatia EYOF 2022 sa na banskobystrické Štiavničky vráti elita dorasteneckej atletiky. Čaká nás týždeň plný skvelej atletiky, dobrovoľníctva a nových zážitkov. A práve s týmto cieľom medzi našich žiakov opäť zavítal pán Andrej Mrena. V rámci náboru prostredníctvom prednášky a videí zdôraznil, že dobrovoľníctvo na Slovensku sa stále len rozvíja, ale zároveň verí, že sa  pomocou dobrovoľníctva podarí urobiť každého z nás lepším človekom. A veru niektorí naši žiaci  prejavili záujem byť toho súčasťou a poznačili si dátum. Ktovie, koľkí z nich sa pridajú k tímu dobrovoľníkov, a tak pomôžu vytvoriť skvelú atmosféru a bezchybný priebeh tohto veľkého medzinárodného podujatia v Banskej Bystrici?

• Šikovný slovenčinár

•  „Čítanie je pre myseľ tým, čím je  cvičenie pre telo.” (Joseph Addison)

V januári sa vybraní študenti učebných odborov SOŠ automobilovej zapojili do súťaže, kde si mohli preveriť svoje čitateľské kompetencie. V teste zameranom na čitateľskú gramotnosť pracovali s textom, preverili si dlhodobé vedomosti zo slovenského jazyka alebo uplatnili vyššie myšlienkové postupy pri analýze textu. Všetci pracovali veľmi zodpovedne a usilovne.

No ako to v súťažiach chodí, zvíťaziť môže len jeden. My sa však tešíme, že sa žiaci ochotne a radi zúčastnili súťaže aj zo slovenského jazyka – ŠIKOVNÝ SLOVENČINÁR.

A tu si môžete pozrieť vyhodnotenie a zároveň zablahoželať najúspešnejším študentom:

1. miesto: Peter Dobrota, III.AA
              2. miesto: Michal Gajdoš, II.AA
              3. miesto: Marek Palušný, II.A; Zdenko Mušuka, I.AA

Víťazom blahoželáme a všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť.

Janka Balážová