• Dni otvorených dverí

• Vzhľadom na aktuálne epidemiologické opatrenia by sme Vám radi vyšli v ústrety a Dni otvorených dverí realizovali neštandardnou, ale osobnejšou formou.

Dohodnite si termín v čase od 8:00 hod do 13:00 hod v dňoch 15.11.2021 do 17.12.2021 na návštevu spojenú s prehliadkou školy. Naši pedagógovia Vás prevedú priestormi školy, dozviete sa všetko o ponúkaných odboroch, predstavia Vám zaujímavosti školy, či doplnia iné chýbajúce informácie.

Čas stretnutia si môžete dohodnúť cez e-mail ss.skolska7@gmail.com alebo na tel. čísle +42148 413 31 13.

Pri vstupe do budovy školy je potrebné vypísať Prehlásenie o bezpríznakovosti a dodržiavať platné hygienické pravidlá.

Dni otvorených dverí je jedinečná príležitosť nahliadnuť a nechať sa sprevádzať po všetkých priestoroch našej školy a oboznámiť sa nie len s možnosťami štúdia, ale aj so všetkými ponukami aktivít a akcií.

• Podporujeme vzťah k ľudovej kultúre a tradíciám

•

Na našej škole sa snažíme nenásilnou formou začleniť ľudovú kultúru do vyučovania.Sú to hlavne hodiny slovenského jazyka a literatúry, občianskej náuky, dejepisu, na ktorých sa   spolu so žiakmi  snažíme vzbudiť záujem napr. o slovenský folklór.

Veľmi zaujímavú hodinu si pripravil žiak I.CA triedy, ktorý vo svojej prezentácii priblížil svojim spolužiakom nielen duchovné bohatstvo svojho regiónu- tradície a zvyky, ale aj interpretoval svoje umenie v hre na heligónku, gajdy, fujaru , píšťalku..Okrem tejto záľuby sa venuje zberateľstvu krojov.  Niektoré z nich si žiaci nielen dôkladne prezreli, ale sa do nich aj obliekli.

Veríme, že takýchto nadšencov bude pribúdať a budú sa podieľať na spestrení vyučovania.

• P.O.Hviezdoslav na hodinách SJL

•

P.O.Hviezdoslav bol významnou osobnosťou našich dejín. Pri storočnici jeho úmrtia , ktorá pripadá na 8. novembra, sme si pripomenuli jeho dielo a odkaz. Počas celého týždňa sme si tohto barda slovenskej literatúry  uctili rôznymi aktivitami., napr. vytváraním prezentácií, nástenky, čítaním úryvkov z jeho diel, pozeraním filmov, písaním slávnostných prejavov a vytváraním záložiek.

Kováčová

• Na strelnici s našimi puškármi

• Aj v tomto školskom roku 2021/2022 sa podarilo zorganizovať zaujímavú akciu k spestreniu štúdia žiakov 2. a 3. ročníka učebného odboru puškár – praktickú ukážku a streľbu z krátkych a dlhých guľových a brokových  zbraní na strelnici v Priechode.

Vedúci strelieb a lektor JUDr. Pavol Kvak oboznámil žiakov s princípom funkčnosti mechanizmov jednotlivých predstavených zbraní, z ktorých streľbu si mohli žiaci vyskúšať za dodržania prísnych bezpečnostných podmienok.

Veríme, že každý účastník, či už žiak, alebo dozorujúci majster, si odniesli v sebe skvelý pocit z dobre prežitého dopoludnia, z novej skúsenosti s cieľom zúžitkovať ju v prospech svojho rozhľadu v tejto zaujímavej oblasti  „voňajúcej strelným prachom“.

Ing. Hrnčiar Marcel , Mgr. Plančík Milan

• Pripomenuli sme si významné výročie

• V histórii nášho národa je veľa významných udalostí, ktoré si treba pripomínať. Patrí medzi ne aj vznik ČSR.       Tento pamätný deň sme si na našej škole pripomenuli rozhlasovou reláciou a vytvorením panelu, ktorý predstavil študentom dokumenty i osobnosti tejto udalosti. Príspevky naň vytvorili výtvarnou aj inou technikou žiaci na hodinách dejepisu.