• AUTOOPRAVÁR JUNIOR 2023 AUTOLAKOVNÍK

• V dňoch 14. – 15. februára 2023 sme sa zúčastnili 21. ročníka  odbornej súťaže AUTOOPRAVÁR JUNIOR 2023 AUTOLAKOVNÍK - oblastné kolo.Súťaž sa uskutočnila v spoločnosti JL spol. s.r.o, Dvojkrížna 5, Bratislava. Po trojročnej prestávke sme opäť súťažili v malom slovenskom finále. Našu školu zastupoval v odbore lakovník žiak III. BA - Viktor Klibáni. Súťaž pozostávala z teoretickej, poznávacej a praktickej časti. Súťažiaci museli preukázať svoje vedomosti a zručnosti, pracovali s najmodernejšími materiálmi a zariadeniami. Náročnosť súťaže bola aj v tom, že dané úlohy museli zvládnuť v časovom limite pod dohľadom jednotlivých komisárov.Po skončení prvého dňa sa súťažiaci presunuli na motokáry, kde si mohli zasúťažiť. Druhý deň pokračoval v stanovenom harmonograme súťaže. V závere druhého dňa boli vyhlásené výsledky. Náš žiak Viktor Klibáni postúpil do československého finále, ktoré sa bude konať v Mladej Boleslave v apríli. Poďakovať sa chceme aj ústretovému prístupu zamestnancom servisu EUROMOTORU v B. Bystrici, v ktorom žiak vykonáva odbornú prax. Viktorovi Klibánimu želáme, aby sa mu aj vo finále v Čechách darilo a dosiahol čo najlepšie výsledky.

Spracovala: Ing. Sláviková

• Svetový veľtrh zbraní IWA 2023 Norimberg - naši puškári boli tam!

• Národná výstava produktov pre obchod so zbraňami a pre zbrojárov celého sveta v Norimbergu (Nemecko) sa konala od 02.03. do 03.03.2023. Miesto, ktoré sortimentom produktov pokrýva spektrum medzi tradičným remeslom a inovatívnymi nápadmi. Zúčastniť sa na takejto výstave, kde sa nedostane laická verejnosť a je určená výhradne pre odborníkov z oblasti zbraní je prestíž, ktorá bola umožnená našim žiakom 1., 2. a 3. ročníka učebného odboru puškár.

Dlhá cesta autobusom cez dve krajiny a slušné ubytovanie pre oddych po ceste stáli za to. Dojmy a zážitky, ktoré si žiaci odnášali po odchode z výstaviska boli neopísateľné. Na záver sa stihla ešte zrealizovať návšteva historického centra Norimbergu.

Prospekty, letáky, reklamné doplnky zbrojoviek, ktoré si odniesli z výstavy, tvoria spolu s novonadobudnutým rozhľadom zo sveta zbraní významný prvok motivácie do ďalšieho štúdia.

Tešíme sa na budúci rok!