• Maturanti zavítali na Strojnícku fakultu UNIZA

• V utorok 6. februára sa naši maturanti autotronici aj s triednou pani učiteľkou prišli pozrieť na Žilinskú univerzitu na Katedru priemyselného inžinierstva, ktorá ich pozvala do svojich laboratórií. V rámci návštevy im vysokoškolskí pedagógovia ukázali virtuálnu realitu, rozšírenú realitu, simulátory, skenovanie, 3D tlač, roboty a najnovšiu techniku. A to všetko si mohli aj vyskúšať a okrem toho si na pár chvíľ predstaviť, aký je život vysokoškoláka. V poobedňajších hodinách si užili aj pobyt v meste Žilina.

• Majstrovstvá EURÓPY v Atletike U18 2024

• Po dvoch rokoch od podujatia EYOF 2022 sa na banskobystrické Štiavničky vráti elita dorasteneckej atletiky. Čaká nás týždeň plný skvelej atletiky, dobrovoľníctva a nových zážitkov. A práve s týmto cieľom medzi našich žiakov opäť zavítal pán Andrej Mrena. V rámci náboru prostredníctvom prednášky a videí zdôraznil, že dobrovoľníctvo na Slovensku sa stále len rozvíja, ale zároveň verí, že sa  pomocou dobrovoľníctva podarí urobiť každého z nás lepším človekom. A veru niektorí naši žiaci  prejavili záujem byť toho súčasťou a poznačili si dátum. Ktovie, koľkí z nich sa pridajú k tímu dobrovoľníkov, a tak pomôžu vytvoriť skvelú atmosféru a bezchybný priebeh tohto veľkého medzinárodného podujatia v Banskej Bystrici?

• Šikovný slovenčinár

•  „Čítanie je pre myseľ tým, čím je  cvičenie pre telo.” (Joseph Addison)

V januári sa vybraní študenti učebných odborov SOŠ automobilovej zapojili do súťaže, kde si mohli preveriť svoje čitateľské kompetencie. V teste zameranom na čitateľskú gramotnosť pracovali s textom, preverili si dlhodobé vedomosti zo slovenského jazyka alebo uplatnili vyššie myšlienkové postupy pri analýze textu. Všetci pracovali veľmi zodpovedne a usilovne.

No ako to v súťažiach chodí, zvíťaziť môže len jeden. My sa však tešíme, že sa žiaci ochotne a radi zúčastnili súťaže aj zo slovenského jazyka – ŠIKOVNÝ SLOVENČINÁR.

A tu si môžete pozrieť vyhodnotenie a zároveň zablahoželať najúspešnejším študentom:

1. miesto: Peter Dobrota, III.AA
              2. miesto: Michal Gajdoš, II.AA
              3. miesto: Marek Palušný, II.A; Zdenko Mušuka, I.AA

Víťazom blahoželáme a všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť.

Janka Balážová

• Odborná prednáška pod záštitou Zväzu vedecko-technických spoločností na Slovensku

• Dňa 11.12.2023 sme mali výnimočnú príležitosť zúčastniť sa na našej škole prednášky so  zaujímavou a aktuálnou témou: „Ako automobily prispievajú k zmene klímy na planéte Zem“.

Druháci a štvrtáci autoopravárskych odborov tak mali možnosť získať konkrétne informácie o najpredávanejších osobných automobiloch na Slovensku a množstve emisií, ktoré tieto vozidlá generujú.

Celkový dojem z prednášky nás povzbudil k zodpovednejšiemu prístupu k udržateľnej doprave. Uvedomili sme si význam emisií CO2 a ich vplyvu na klimatické zmeny. Aj malé kroky, ako optimalizácia jazdných návykov, výber ekologickejších vozidiel a starostlivý prístup k udržateľnosti, môžu mať pozitívny vplyv na budúcnosť našej planéty.

Zapísal: Ing. Štefan Šerfőző

• Zober kamaráta, kamarátku a zastav sa v Európe SC

• Ak ťa zaujímajú autá, máš jedinečnú možnosť vidieť vybrané modely naživo. V rámci dobrej spolupráce spoločnosť EUROMOTOR umožnila našej škole odprezentovanie SOŠ automobilovej. Nájdeš nás na spodnom poschodí v bývalom priestore Takko Fashion.

Tešíme sa na Teba.