• Burzy informácií

• V mesiacoch október a november sme sa priebežne ako Spojená škola zúčastňovali ponúkaných  podujatí zameraných na prezentáciu stredných škôl, ktoré sa konali v Banskej Bystrici, Brezne, Závadke nad Hronom a Detve. Naša škola sa ich zúčastnila s cieľom poskytnúť žiakom a ich rodičom možnosť zorientovať sa v širokom spektre informácií  ponúkaných študijných a učebných odboroch, priblížiť im profil absolventa a poskytnúť im informácie o uplatnení sa na trhu práce. Žiaci základných škôl sa stretli aj s našimi  talentovanými študentami, ktorí im sprostredkovali informácie o jednotlivých odboroch zážitkovou formou. Potešil nás ich záujem a otázky, ktoré sme dostávali, a dúfame, že sme im pomohli pri správnom rozhodovaní a výbere budúceho povolania.

Tešíme sa na Vás na našom Dni otvorených dverí 23. 11. 2023.

Zapísala: Ing. Renáta Bírešová, ZRŠ

• Banskobystrická regionálna správa ciest v našej škole

• Žiaci končiacich ročníkov, ako aj nadstavbového štúdia mali po prvýkrát možnosť zoznámiť sa osobne s predstaviteľmi tejto spoločnosti, ktorá je okrem správy a údržby ciest II. a III. triedy zameraná aj na podnikateľskú činnosť na cestných komunikáciách. Ráno by ste darmo hľadali na parkovisku autá. Tie totiž nahradil jeden traktorbager a sypač. Po krátkej prezentácii spoločnosti s priestorom na otázky sme sa so žiakmi presunuli na parkovisko k vozidlám, kde si ich mohli nielen obhliadnuť, ale priamo pod odborným dozorom aj vyskúšať. Veľmi príjemné stretnutie s množstvom zodpovedaných technických otázok našich žiakov zaujalo a za odmenu dostali od spoločnosti malé prezenty.

A možno o rok niektorí z nich využijú svoje vedomosti a posilnia kolektív tejto stabilnej spoločnosti.

Zapísala: Ing. Renáta Bírešová, ZRŠ

• Tri životy – film o globálnom rozvojovom vzdelávaní

• O tom, že škola nie je len inštitúciou zameranou na vzdelávanie, ale aj na výchovu, sme sa mohli presvedčiť pri realizácií projektu TRI ŽIVOTY. Žiaci prvých, druhých a tretích ročníkov najskôr sledovali film o troch rôznych deťoch z troch rôznych kontinentov s tromi rôznymi životnými osudmi a neskôr diskutovali, vypĺňali pracovné listy a vytvárali myšlienkové mapy o vďačnosti a dobrovoľníctve.

Film žiakom zapôsobil na city a prinútil ich zamyslieť sa nad svojimi hodnotami a životnými postojmi.

Mgr. Kasalová

• O voľbách po voľbách!

• Ako voliť? Ako odlíšiť hoax od faktu? Odpovede na tieto otázky získali študenti končiacich ročníkov na interaktívnom workshope organizácie SEEDS, n.o.

Študenti si pod vedením skúsených lektorov vyskúšali tvorbu vlastnej politickej kampane, odpovedali na zvedavé otázky investigatívnych novinárov a na záver skonštatovali, že to bol zmysluplne strávený čas. Dôkazom sú slová jednej zo študentiek: Ďakujeme za to, že ste nás spojili!

Mgr. Kasalová