• Dotácia MINV

• Naša škola sa zapojila do dotácie na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie, ktorú vydalo Ministerstvo spravodlivosti v ktorej uspela. Na základe tohto úspechu sa na škole konajú besedy/workshopy/ diskusné kluby na tieto témy v jednotlivých ročníkoch.

• Staviame my máje…..

• S príchodom mája, mesiaca lásky, prichádza k nám aj dávny zvyk stavania májov, ktoré sú
              symbolom jari a obnovujúcej sa prírody. Túto tradíciu sme si pripomenuli aj na našej škole a to
              postavením mája a krátkym kultúrnym programom.

• Mnoho profesií, jedno poslanie

• V priebehu mesiaca apríl veliaci poddôstojník pán Ján Čmelík uskutočnil pre žiakov v končiacich ročníkoch prednášky zamerané na  zvýšenie povedomia o povolaní vojaka.  Profesionálnym vojakom Ozbrojených síl Slovenskej republiky sa môže stať každý občan, ktorý spĺňa zákonom stanovené podmienky na prijatie a úspešne absolvuje prijímacie konanie. Svoje povolanie označil za náročné a zodpovedné. Je dôkazom morálnej sily jednotlivca, je poslaním a záväzkom voči Slovensku. Za samozrejmosť považuje dodržiavanie základných mravných požiadaviek uvedených v Etickom kódexe profesionálneho vojaka, ako čestnosť, statočnosť, disciplinovanosť či tímová spolupráca. Určite to nemá vždy jednoduché, ale aj touto cestou sa môžu v budúcnosti niektorí z našich žiakov rozhodnúť ísť.

• Súťaž, ktorá nás naučila spolupracovať

• Dňa 27. 4. sme v oblastnom kole medzinárodnej súťaže „YOUNG CAR MECHANIC“ dosiahli pozitívne výsledky. Cieľom súťaže je rozvoj remesla autoopravár. Naši žiaci nepohoreli ani v silnej konkurencii medzinárodnej súťaže, v ktorej sa žiak Adam Prievalský umiestnil na 5. mieste, a tak potvrdil skvelú úroveň našej školy. K dobrému umiestneniu blahoželáme aj žiakom Matúšovi Karolovi, Lukášovi Hlaváčikovi a Denisovi Slanému, ktorí preukázali vysokú schopnosť spolupráce.

Ing. Štefan Šerfőző

• Viete že, žuvací tabak = drvené sklo + nikotín ?

• Keď naši maturanti absolvovali praktické skúšky, žiaci I. CA využili voľný čas a vypočuli si zaujímavú prednášku.

Viete, kde sa nachádza novootvorené Centrum mladých ?

My to už vieme - Tajovského 25, v areáli Obchodnej akadémie. V týchto nových priestoroch sme si vypočuli zaujímavú prednášku na tému - žuvací tabak, energetické nápoje a ich negatívny vplyv na organizmus.  Prednášku nám pripravil pán Mgr J. Tomko z CVČ Junior BB, ktorý spolupracuje s Antidopingovou agentúrou SR v Bratislave. Porozprával nám o dopingových kontrolách športovcov, o zakázaných látkach, podporujúcich športový výkon. V ďalšej časti prednášky si žiaci pozreli krátke dokumentárne filmy o žuvacom tabaku a energetických nápojoch. Nasledovala voľná diskusia, kľudne môžeme povedať o týchto drogách, v súčasnej dobe veľmi rozšírených medzi mladými ľuďmi. Chlapci sa počas celej prednášky aktívne zapájali do diskusie. Po prednáške si zahrali kalčeto, biliard, play station, stolný tenis. Priestory Centra mladých sa chlapcom páčili, môžete ich aj vy využívať, celý pracovný týždeň od 14 : 00 do 18 : 00 hod. a k tomu nič neplatíte. Odporúčame Vám ich navštíviť!

Chlapcom ďakujem, že vzorne reprezentovali našu školu, za čo dostali pochvalu aj od prednášajúceho.

Mgr. A Kmeťová