• Slávnostné odovzdávanie maturitných vysvedčení

• Nastala chvíľa, keď naši úspešní maturanti z odboru autotronik dostali z rúk pána riaditeľa školy Jána Žuffu vysvedčenie o maturitnej skúške. Piati zo študentov splnili aj podmienky dobrého priemeru  počas štyroch rokov štúdia a výborného hodnotenia za odborný výcvik, a tak z rúk pána Miroslava Samsona ako delegovaného zástupcu za SOPK získali aj osvedčenie, ktoré im otvorí nové možnosti. Študent Martin Kršák si ako poďakovanie za úspešnú reprezentáciu školy v súťaži Autoopravár Junior na medzinárodnej úrovni, kde získal 2. miesto, prevzal notebook.

Ďakujeme vám a prajeme veľa úspechov a vytrvalosti.

• Exkurzia STK

• Dňa 22. mája sa študenti prvého ročníka nadstavbového štúdia zúčastnili exkurzie v Stanici technickej a emisnej kontroly v Banskej Bystrici. Vyškolený technik technickej kontroly študentov oboznámil s podmienkami absolvovania skúšok odbornej spôsobilosti na získanie, resp. predĺženie platnosti osvedčenia technika. Študenti mali možnosť v reálnych podmienkach sledovať priebeh technickej a emisnej kontroly na dvoch vozidlách, z ktorých jedno využívalo alternatívny pohon na LPG.

Technická kontrola zahŕňala identifikáciu vozidla, kontrolu brzdového a riadiaceho systému, osvetľovacieho zariadenia, konštrukčných a k nim pripojených častí vrátane kolies a pneumatík, tiež výfukového systému a ďalšieho vybavenia vozidiel. Jej účelom je zabezpečiť, aby vozidlo, aj keď sa opotrebováva najazdenými kilometrami a vekom, spĺňalo požadované normy a bolo spoľahlivé a bezpečné. Účelom emisnej kontroly je zabezpečiť, aby výfukové plyny všetkých vozidiel na cestách spĺňali referenčné hodnoty.

Z dvoch kontrolovaných vozidiel bolo na prevádzku na cestných komunikáciách spôsobilé jedno vozidlo. Druhé kontrolované vozidlo bolo na prevádzku spôsobilé dočasne, čo znamená, že do protokolu o kontrole, osvedčenia o kontrole technického stavu vozidla a tiež na kontrolnej nálepke, musí technik STK vyznačiť lehotu 60 dni, do ktorej je potrebné nedostatky na vozidle odstrániť a kontrolu zopakovať.

Complová

• Tento rok sme medzi zodpovednými Mladými digitálnymi Európanmi aj my!

• Naši žiaci druhých a tretích ročníkov sa zapojili do súťaže Mladý digitálny Európan 2023. Po zodpovednej príprave absolvovali dňa 16.5.2023 školské kolo súťaže pozostávajúce z testu. Test preveril ich vedomosti o Európskej únii, jej členských štátoch, eure a význame únie pre život mladého človeka. Najúspešnejším riešiteľom spomedzi našich žiakov bol Ondrej Baláž z III. EP triedy, ktorý z maximálneho počtu 30 bodov získal 28 bodov. Celková úspešnosť školy prekročila 70%. Gratulujeme!

Na všetkých našich reprezentujúcich žiakov sme hrdí a vážime si ich záujem v tejto oblasti.

Mgr. Kasalová, Mgr. Kováčová

• Workshop - elektromobilita pre našich Autotronikov

• Dňa 11.5.2023 sme sa s našimi Autotronikmi zúčastnili vo Zvolene workshopu,  ktorého témou bola „Konštrukcia vozidiel s hybridným a  elektrickým pohonom. Žiaci si mohli vypočuť nové informácie o koncepciách managementu riadenia autobatérie alebo ovládanie maximálneho výkonu vozidla. Počas Workshopu si mohli vyskúšať jazdu v elektromobiloch viacerých prémiových značiek ako Tesla, Mercedes-Benz či VW.  Po jazde absolvovali krátku besedu s predajcami jednotlivých značiek elektromobilov.

• Súťaž pre našich žiakov

• V rámci dotacie Ministerstva spravodlivosti slovenskej republiky naša škola vyhlasuje fotografickú súťaž pre žiakov našej školy o najzaujímavejšiu fotografiu s myšlienkou, ktorá najlepšie vystihuje podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a iným prejavom intolerancie.